Türkçe English Δημοτική русский العربية French yos@gop.edu.tr

TOGÜ YÖS 2021 YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR

TOGÜ YÖS 2021 yerleştirme sonuçlarına yos.gop.edu.tr adresinde yer alan "öğrenci girişi" kısmından kullanıcı adı ve parola bilgileri girilerek ulaşılabilecektir.

TOGÜ YÖS 2021 yerleştirme ile üniversitemizde eğitim hakkı kazanan uluslararası öğrenciler, kayıtlarını linkte (2021 - 2022 akademik takvimi)  belirtilen tarihlerde yapabileceklerdir.

Kesin Kayıt için Gerekli Belgeler:

 1. Lise Diplomasının aslı ve fotokopisi
 2. Not döküm cetvelinin (Transkript) aslı ve fotokopisi
 3. Denklik Belgesinin aslı: Adayların lise diplomalarının Türk liselerinden alınan diplomalara denk olduğunu gösteren ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığından (Eğitim Ataşeliği) ya da ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiliği’nden (Eğitim Müşavirliği) alınan belge.  
 4. Varsa, Türkçe dil yeterlilik belgesinin aslı ve fotokopisi
 5. Kabul Mektubu
 6. Pasaport fotokopisi
 7. Dış temsilciliklerden alınacak öğrenim vizesinin fotokopisi
 8. T.C. uyruklu adayların Kimlik Kartı fotokopisi,

       * B2, C1veya C2 seviyede TÖMER veya TYS (Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Yeterlik Sınavı) belgesine sahip olan öğrenciler TÖMER Türkçe hazırlık eğitiminden muaf tutulurlar.

        Lise eğitimlerini T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Türk liselerinde tamamlayan adayların Türkçesi yeterli olarak kabul edilir.

 • Kayıtların öğrenciler tarafından şahsen yapılması zorunludur.
 • Kayıt yeri: Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Zemin Kat B Blok, Taşlıçiftlik Kampüsü/Tokat
 • Kayıt tarihleri: 2021 - 2022 Akademik Takvimi için Tıklayınız

ÖNEMLİ NOT: TÖMER (Yeterlilik, Kur Atlama ve Türkçe Eğitimi) ile ilgili detaylı bilgi için tomer.gop.edu.tr adresini ziyaret ediniz. 

TÖMER iletişim: +903562521616 (Dahili: 1494 ve 1495)


18 Temmuz 2021, Pazar